Piątek, 26 czerwca 2020 roku

Nowy naczelnik Wydziału Finansów

Hanna Żyto została nowym naczelnikiem Wydziału Finansów Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Zastąpiła na tym stanowisku odchodzącą na emeryturę Marię Świecką. Zmiany nastąpiły w ramach awansu wewnętrznego. Nowa naczelnik z powiatowymi finansami związana jest od 14 lat.

Hanna Żyto to absolwentka ekonomicznych studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Po ukończeniu edukacji swój rozwój zawodowy związała ze Starostwem Powiatowym w Gostyniu. Przez 14 lat pracowała w Wydziale Finansów, zajmując się tematyką płac, rozliczaniem VAT-u i bieżącym księgowaniem wydatków.

W czasie swojej pracy nabyła bogate doświadczenie i wiedzę niezbędną do pełnienia funkcji naczelnika wydziału. Stanowisko to zostało jej zaproponowane w związku z przejściem na emeryturę dotychczasowej naczelnik, w ramach awansu wewnętrznego.

Hanna Żyto nową funkcję pełni od początku czerwca.