Piątek, 16 marca 2018 roku

Nowy sprzęt dla przyszłych mam w szpitalu

Aparat KTG trafił do SPZOZ w Gostyniu. O zakupie urządzenia zdecydował Zarząd Powiatu Gostyńskiego. Jego koszt to prawie 27 tysięcy złotych. Z nowego sprzętu korzystać będą przyszłe mamy na oddziale położniczo-ginekologicznym szpitala.

Kardiotokograf (KTG) jest aparatem monitorującym czynności serca płodu, jak również skurcze mięśni macicy. Dzięki takiemu urządzeniu lekarz lub położna są w stanie określić zagrożenie życia płodu i podjąć odpowiednie decyzje dla bezpieczeństwa matki i dziecka.

Aparaty KTG używane są codziennie na oddziale położniczo-ginekologicznym szpitala.

Koszt zakupu urządzenia kardiotokografu firmy Oxford wraz z wózkiem to 26 812,50 zł. Decyzją Zarządu w całości sfinansował go powiat gostyński.

Warto dodać, że corocznie w SPZOZ w Gostyniu na świat przychodzi kilkaset mieszkanek i mieszkańców powiatu gostyńskiego. W 2015 roku urodziło się 717 dzieci, w 2016 – 718, natomiast w ostatnim roku na oddziale położniczym przyszło na świat 812 noworodków.

- Cieszy fakt, że w Gostyniu rodzi się coraz więcej dzieci. Tym bardziej dbamy więc o komfort i bezpieczeństwo kobiet w ciąży oraz ich pociech. Kolejny sprzęt z pewnością ułatwi pracę personelowi i podniesie jakość świadczonych usług - komentuje starosta Gostyński Robert Marcinkowski.