Piątek, 27 marca 2020 roku

Nowy sprzęt jest już w szpitalu

Nowoczesny sprzęt ratujący życie jest właśnie instalowany w gostyńskim SPZOZ. Będzie służył pacjentom w nowym skrzydle szpitala. Jego wartość to ponad 500 000 złotych. Pieniądze na ten cel przekazał powiat gostyński oraz wszystkie samorządy gminne.

Dzięki szybkim zakupom, na wyposażeniu lecznicy znajda się 3 respiratory, 5 kardiomonitorów wraz z centralą monitorującą, urządzenie do pomiaru rzutu serca, a także 5 ssaków próżniowych.

- Dziękuję zarządowi powiatu, burmistrzom, wójtom, radzie powiatu, radom miejskim i gminnym za solidarność i współpracę. Dziękuję również przedsiębiorcom i osobom prywatnym za liczne inicjatywy oraz przekazane pieniądze. Zdrowie jest najważniejsze – komentuje Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

Przypomnijmy, samorządy powiatu gostyńskiego solidarnie wsparły zakup sprzętu do SPZOZ w Gostyniu. Było to konieczne dla zapobiegania ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym powiecie.