Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 12 kwietnia 2018 roku

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno- Logistyczna

Jakub Krzyżaniak - laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Jakub Krzyżaniak - laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jakub zajął 8 miejsce pokonując ponad 2,8 tys. uczestników z całej Polski. Katarzyna Jesiak, Szymon Marciniak, Szymon Kieresz - finalistami. Młodzież otrzymała fantastyczne nagrody rzeczowe m.in. pamięć USB, bluzki z logo uczelni, zegarek  i co najcenniejsze indeksy na Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego - z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Organizacja olimpiady służy upowszechnieniu wiedzy z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Wydział Ekonomiczny jest jednym z najsilniejszych ośrodków w kraju zajmujących się tą tematyką. Profesorowie wydziału zaangażowani w przygotowanie olimpiady mają zarówno rozległą wiedzę na temat branży nad której funkcjonowaniem prowadzą badania, jak i są praktykami działającymi w sektorze. To już druga edycja, pierwsza zakończyła się sukcesem, uczestniczyło w niej ponad 1 600 uczniów ze wszystkich województw. Konkurs ma charakter ogólnopolski i powinien przyczynić się do zachęcenia uczniów kończących edukację ponadgimnazjalną do wyboru ścieżki rozwoju edukacyjnego i później zawodowego do której przygotować mogą studia na Wydziale – tłumaczy dr hab. Przemysław Borkowski, prof. nadzw., Prodziekan ds. nauki Wydziału Ekonomicznego UG i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej".

6 kwietnia 2018 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, popularyzującej wiedzę o sektorze transportu, spedycji i logistyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wydział Ekonomiczny wygrał konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej na organizację i przeprowadzenie Olimpiady. W tegorocznej edycji wzięło udział  ponad 2,8 tysiąca uczestników z wszystkich województw. Do finału zakwalifikowało się 61 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w zawodach okręgowych.

Organizatorzy Olimpiady przyjęli nas bardzo ciepło i serdecznie, zorganizowali też dla uczestników i ich opiekunów fantastyczną niespodziankę – 2-dniowy wyjazd do Sopotu połączony ze zwiedzaniem Portu Gdynia oraz Muzeum Emigracji.

Pierwszy dzień uczniowie spędzili w Porcie Gdynia – który jest nowoczesnym portem uniwersalnym, specjalizującym się w obsłudze ładunków drobnicowych, w tym głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach i w systemie ro-ro, w oparciu o rozwiniętą sieć połączeń multimodalnych z zapleczem, regularne linie żeglugowe bliskiego zasięgu oraz połączenia promowe (terminal promowy). Gdyński port jest ważnym ogniwem VI Korytarza Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T – do którego na co dzień nie wpuszcza się wycieczek. Zwiedzili również Muzeum Emigracji w Gdyni - misją Muzeum jest opowiadanie o losach milionów zarówno anonimowych ludzi, jak i tych sławnych, których nazwiska pojawiają się w kontekście wielkich osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. Ambicją tej instytucji jest przybliżanie ich osiągnięć Polakom w kraju, a jednocześnie zachęcanie do wzajemnego poznania się rodaków żyjących w Polsce i za granicą. Wieczorem finaliści mieli czas na spacer po Sopocie, wejście na molo i spędzenie kilku chwil nad morzem.

Dzień drugi był zdecydowanie bardziej emocjonujący i wyczerpujący, o godzinie 11.00 rozpoczęły się zawody finałowe. Uczestnicy mieli tylko 50 minut na rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, w tegorocznym teście pojawiło się wiele zadań, dlatego wydłużono czas rozwiązywania o 10 minut w stosunku do wersji z poprzedniego roku. Rozgrywka finałowa stała na niezwykle wysokim poziomie. Wszyscy uczniowie podkreślają także, iż warto było przeżyć tę emocjonującą przygodę, że sam udział w ogólnopolskim finale był naprawdę wspaniałym doznaniem.


Opracowanie: ZSZ im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies