Środa, 02 stycznia 2019 roku

Otwarto odnowiony Dom Dziennego Pobytu w Gostyniu

Odnowiony Dom Dziennego Pobytu w Gostyniu nosi nazwę „Dzienny Dom Senior+”. Po przeprowadzonej rozbudowie i metamorfozie, zwiększyła się przestrzeń, wyposażenie i oferta dla seniorów

Odnowiony Dom Dziennego Pobytu w Gostyniu nosi nazwę „Dzienny Dom Senior+”. Po przeprowadzonej rozbudowie i metamorfozie,  zwiększyła się przestrzeń, wyposażenie i oferta dla seniorów. Dotychczasowy dom, w którym spotykali się seniorzy, został przebudowany i połączony łącznikiem z budynkiem po dawnej telewizji gostyńskiej. Uzyskano kilka razy większą powierzchnię. Obiekt jest nowocześnie wyposażony. Seniorzy mają do dyspozycji sala zajęć ruchowych, bieżnię, sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych, fotel masujący, rower treningowy i stół multimedialny. Jest też aneks kuchenny, szatnia, klub seniora, sala terapii grupowej i pokój specjalisty oraz miejsce gdzie seniorzy mogą odpocząć.

-„Drodzy seniorzy, czujcie się gospodarzami tego domu” - mówiła podczas oficjalnego otwarcia pełniąca obowiązki kierownika Dziennego Domu Senior+ Agnieszka Wojtkowiak. - „Seniorzy są bardzo ważni, pamiętamy o polityce prorodzinnej, o najmłodszych, ale też o tych, dzięki którym tu jesteśmy” - podkreślała Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski podczas oficjalnego otwarcia obiektu.

Część artystyczną na otwarcie przygotowali wspólnie seniorzy i młodzież. Dzienny Dom Senior+ jest otwarty pięć dni w tygodniu, od 7-15.00, w poniedziałki od 8.00 do 16.00.

W uroczystym otwarciu zmodernizowanej placówki uczestniczyli włodarze miasta i gminy Gostyń, poseł Jan Dziedziczak, zaproszeni goście, w tym przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu