Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 19 września 2019 roku

"Papierowe lato" w Pępowie cz. III

6 września 2019 r. w gminie Pępowo po raz trzeci odbyły się warsztaty czerpania papieru zorganizowane przez GOK i grupę nieformalną „Pępowskie mole książkowe” w ramach projektu ,,papierowe lato”


6 września 2019 r. w gminie Pępowo po raz trzeci odbyły się warsztaty czerpania papieru zorganizowane przez GOK i grupę nieformalną „Pępowskie mole książkowe” w ramach projektu ,,papierowe lato” sfinansowanego przez Program Grantów Społecznych powiatu gostyńskiego i Stowarzyszenie „DZIECKO”. Warsztaty odbyły się w sali wiejskiej w Skoraszewicach i uczestniczyło w nich 23 dzieci. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Olgę Krause-Matelską i Wojciecha Matelskiego z Fundacji „Nasze Podwórko”. Na początku warsztatów ich uczestnicy poznali historię papieru i czcionki drukarskiej. Dzieci dowiedziały się m.in., że na chwilę obecną jednym z najdroższych rodzajów papieru jest ten uzyskiwany z odchodów słonia. Następnie słuchacze podzieleni na grupy przystąpili do wykonania trzech prac: ozdabiali teczki swymi inicjałami i je pieczętowali, czerpali papier przy pomocy pana Wojtka i uczyli się kaligrafii, pisząc gęsim piórem.

W drugiej części warsztatów uczestnicy przygotowali papierowy pokaz mody. Dzieci wylosowały karteczki z postaciami baśniowymi, przedstawicielami stanów, zawodów, krain i stworzyły cudaczne stroje z papieru, głównie z gazet. Pokaz wypadł niesłychanie zabawnie i wszyscy się doskonale bawili. Uwagę przykuł orszak ślubny, krasnoludek z prawdziwego zdarzenia i mała Indianka.

Po zakończonych warsztatach dzieci zostały obdarowane nagrodami książkowymi, sponsorowanymi przez Urząd Gminy Pępowo oraz innymi upominkami i słodkościami sfinansowanymi ze środków GOK-u i programu grantów społecznych PGS GRANT.

Zaangażowani w projekt dziękują organizatorce i inicjatorce wszystkich trzech warsztatów, pani Mirosławie Bigaj, za koordynację projektu i dopinanie wszystkich detali na „ostatni guzik”. Dziękują również wolontariuszom: Zuzannie Nauhoff-Ley, Klaudii Czabajskiej i Olkowi Maksajdowskiemu oraz państwu Przybył za gościnę i nieodpłatne udostępnienie sali w Skoraszewicach, a także wszystkim rodzicom za zorganizowanie odbioru dzieci, a ich pociechom za aktywne uczestnictwo i dobrą zabawę.


Opracowanie: Gminny Ośrodek Kultury w Pępowie


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies