Wtorek, 19 czerwca 2018 roku

Partnerstwo wciąż aktywne

Współpraca pomiędzy Powiatem Gostyńskim a Powiatem Unterallgau trwa od blisko 17 lat. Niedawno w zaprzyjaźnionym powiecie w Niemczech przebywała z roboczą wizytą delegacja kilku pracowników Referatu Komunikacji ze Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Przez dwa dni przyglądali się pracy niemieckich partnerów w obszarze praw jazdy i rejestracji pojazdów. Z obu stron padało wiele pytań o zasady rejestracji, wydawania uprawnień do kierowania pojazdami, normy prawne i sposoby przechowywania danych.

Oprócz wymiany doświadczeń, dużą korzyścią tej wizyty jest nawiązanie bezpośrednich kontaktów z pracownikami z zaprzyjaźnionego powiatu. Referat Komunikacji  w powiecie gostyńskim od wielu lat rejestruje rocznie ok. 3000-3500 pojazdów sprowadzonych z Niemiec. Większość tych rejestracji przebiega sprawnie, ale od czasu do czasu zdarzają się przypadki braku niektórych dokumentów, bądź wątpliwości dotyczące ich wiarygodności. W takiej sytuacji bezpośrednio nawiązane relacje przekładają się na szybkie rozstrzygnięcie problemu, podjęcie właściwej decyzji i sprawniejszą obsługę klienta.

Opracowanie: Wydział Komunikacji i Dróg, referat ds. komunikacji