Środa, 23 grudnia 2020 roku

Piękny prezent pod choinkę. WTZ mają nowe auto

Dziewięcioosobowy Ford transit przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych będzie służył uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach. Zakup samochodu był możliwy dzięki pozyskaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dotacji w kwocie 82 200 złotych. Resztę do wartego 142 000 złotych auta dołożył powiat gostyński, gminy powiatu gostyńskiego oraz Stowarzyszenie: ,,Kreatywni”.

Powiat gostyński co roku jest realizatorem PFRON-owskiego ,,Programu wyrównywania szans między regionami III”. W tym roku o możliwość zakupu auta w ramach obszaru D programu ubiegało się Stowarzyszenie ,,Kreatywni: prowadzące Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach. Po pozytywnej weryfikacji wniosku Stowarzyszenie otrzymało 82 200 złotych na ten cel. Wkład własny do projektu zapewnił powiat gostyński (21 265 złotych), gmina Gostyń (15 000 złotych), gmina Piaski (10 000 złotych), gmina Krobia (5 000 złotych), gmina Pępowo (2 500 złotych), gmina Borek Wlkp. (2 000 złotych) oraz Stowarzyszenie: ,,Kreatywni” (4 035 złotych).

Dzięki dofinansowaniu Warsztatom Terapii Zajęciowej służyć będzie nowe, dziewięcioosobowe auto marki Ford Transit. – Zakup nowego busa to najpilniejsza potrzeba, przed którą stanęliśmy w tym trudnym dla wszystkich roku. Codziennie, aby przywieźć wszystkich naszych uczestników na zajęcia, pokonujemy prawie 450 km, dlatego sprawne auto to dla nas sprawa absolutnie kluczowa – mówi Gerard Misiaczyk, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowych w Piaskach.– Dzisiaj, dzięki zaangażowaniu wielu osób otrzymaliśmy chyba najbardziej oczekiwany prezent pod choinkę, za co w imieniu całej społeczności warsztatowej bardzo dziękuję. Warto dodać, że w tym roku nasze Warsztaty obchodziły 20-lecie istnienia, czego, w związku z sytuacji epidemiologiczną, nie mogliśmy stosownie uczcić. Dlatego ten nowy bus to taka podwójna radość. Żałuję tylko, że nie ma teraz z nami naszych uczestników, ale wierzę, że już niebawem przetestują nowe auto, przyjeżdżając, jak wcześniej regularnie na Warsztaty, bo bardzo nam ich obecności brakuje… - dodawał.