Poniedziałek, 30 kwietnia 2018 roku

Po stronie pszczół

Już od kilku dziesięcioleci obserwuje się na całym świecie nietypowy spadek liczebności zarówno pszczół miodnych, jak i pszczół dzikich.

Już od kilku dziesięcioleci obserwuje się na całym świecie nietypowy spadek liczebności zarówno pszczół miodnych, jak i pszczół dzikich. Utrata zapylaczy niesie ze sobą skutki gospodarcze i środowiskowe Liczba tych owadów spełniających bardzo ważną rolę w ekosystemie z roku na rok maleje, ale nie jest jeszcze za późno i każdy z nas może pomóc je chronić. Mając na względzie popularyzację wiedzy na temat znaczenia i roli owadów zapylających gmina Piaski wraz z Kongregacją Oratorium Św. Filipa Neri, powiatem gostyńskim, GOK Piaski, Szkołą Podstawową w Piaskach, Nadleśnictwem Piaski, Stowarzyszeniem „Przedsiębiorczość dla Ekologii”, Życiem Gostynia organizuje konkurs pt.: „Bliżej pszczół”. Celem konkursu jest uświadamianie znaczenia roli pszczół w przyrodzie i w życiu człowieka oraz jeszcze większe zmotywowanie społeczności lokalnych do działań proekologicznych. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym konkursie. Termin zgłoszeń mija 30 kwietnia 2018 r.

Opracowanie: Urząd Gminy Piaski