Piątek, 07 czerwca 2019 roku

Pobiegli i zwyciężyli

W XIX Integracyjnym Biegu Bez Barier im. Bł. Edmunda Bojanowskiego zwyciężył Jakub Szymkowiak z Gostynia. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Janowska z Gostynia.

W ramach XXXVI Ogólnopolskiego Biegu im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Piaskach odbył się po raz dziewiętnasty Integracyjny „Bieg Bez Barier”. We wszystkich kategoriach wystartowało  ponad sześciuset zawodników z Polski, Ukrainy, Białorusi i Kenii, w tym w biegu głównym 255 biegaczy. W biegu integracyjnym wystartowali niepełnosprawni biegacze z powiatu gostyńskiego. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Oba biegi integracyjne, które towarzyszyły sportowym zmaganiom XXXVI Biegu im. Bł. E. Bojanowskiego, charakteryzowały się zaciętą walką aż do samej linii mety.

W biegu kobiet zwyciężyła Małgorzata Janicka, reprezentująca Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, która od samego startu narzuciła swoje tempo, objęła prowadzenie i stale zwiększała przewagę, na drugim miejscu na metę wbiegła Marta Maćkowiak (Domachowo), reprezentująca Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach Stowarzyszenia „Kreatywni”, a trzecie miejsce zajęła Ewelina Włodarczak (WTZ w Piaskach).

W biegu mężczyzn, po zaciętym biegu i narzuconym szybkim tempie, zwyciężył Jakub Szymkowiak (Gostyń), startujący w barwach Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. Drugi był Damian Matuszak, startujący w barwach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach Stowarzyszenia „Kreatywni”. Trzecie miejsce wywalczył Janusz Rygusik, reprezentujący Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie.

Zawody sędziował Przemysław Kolendowicz, wspomagany przez Darię Woźniak, Hannę Czwojdę, Martę Adamek i Natalię Hajnsz.

Zwycięzcy „Biegu Bez Barier” zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz upominki.  Zwycięzców udekorowali Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora i Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka.

Organizatorami XIX Integracyjnego „Biegu Bez Barier” byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, GOK w Piaskach, Urząd Gminy w Piaskach i Stowarzyszenie „DZIECKO”.

Opracowanie: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu