Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 13 listopada 2019 roku

Pobiegli ku chwale Niepodległości

Po raz XVI odbył się Gostyński Bieg Niepodległości. W tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników. Biegiem, marszem czy na rowerze 5-kilometrową trasę postanowiło przemierzyć 650 osób. Na mecie na wszystkich czekała ciepła herbata oraz świętomarcińskie rogale.

11 listopada tradycyjnie odbył się Gostyński Bieg Niepodległości. Start i metę wydarzenia zaplanowano na placu przy basenie: „Na Fali”. Po rozgrzewce i wspólnym odśpiewaniu hymnu,  uczestnicy pokonali 5-kilometrową trasę. Na starcie zameldowało się 650 osób. Nie liczył się czas biegu, a dobra zabawa. Uczestnicy trasę przebiegli, przejechali na rowerze lub przemaszerowali.

Na pierwszych 500 osób, które pokonały metę czekały pamiątkowe medale. Serwowano też wodę, herbatę i tradycyjne świętomarcińskie rogale.

Organizatorem wydarzenia byli: gmina Gostyń, powiat gostyński, UKS Biskupianka ze Starej Krobi oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu.

Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu