Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 04 listopada 2019 roku

Podsumowane projektu „Krasnoludki i ich przyjaciele”


W czasie wakacji Stowarzyszenie BAZA realizowało projekt „Krasnoludki i ich przyjaciele”, w ramach którego zorganizowano cykl warsztatów dla dzieci z miejscowości Piaski. Projekt dofinansowano ze środków „Programu Grantów Społecznych” powiatu gostyńskiego realizowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO”.

W czasie spotkania „Bezglutenowi przyjaciele Kubusia Puchatka”, dzieci piekły muffinki
i ciasteczka na bazie miodu. Czy bezglutenowe produkty są gorsze? Nie, smakują tak jak inne słodycze. Uczestnicy w ciągu kilku minut zjedli wszystko ze smakiem. 

„Wspólną biesiadę Czerwonego kapturka z Babcią” poprzedziła gra terenowa poprowadzona na ulicach Piasków. W tym dniu pośród domów grasował wilk, który szukał babci. Czy ją znalazł? Najpierw spotkał Czerwonego Kapturka, któremu próbował przeszkodzić
w odwiedzeniu babci. Próbował też zaskoczyć dzieci zadaniami i zagadkami.Czy mu się udało? Oczywiście, że nie. Czerwony Kapturek wraz z pomocnikami dotarł szczęśliwie do babci.

Były też "Warsztaty małego majsterkowicza" i warsztat "A to sroczka", w trakcie którego dzieci przygotowywały ramki na zdjęcia oraz biżuterię. Powstały piękne bransoletki i kolczyki. A własnoręcznie robione ramki ozdobiły potem niejeden pokój.


Opracowanie: Stowarzyszenie BAZA


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies