Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 28 czerwca 2022 roku

Polski Ład, edycja II. W Starostwie odbyło się uroczyste wręczenie czeków


88 mln złotych trafi do wszystkich samorządów powiatu gostyńskiego w ramach drugiej edycji programu Polski Ład. Pozwoli to na zrealizowanie 17 inwestycji. W poniedziałek 13 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie czeków.

15 000 000 złotych otrzymał powiat gostyński na w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Pieniądze przeznaczone będą na projekt pn.: ,,Kompleksowe połączenie obwodnicy Gostynia na drodze wojewódzkiej nr 434 z systemem dróg lokalnych i drogą krajową nr 12 wraz z budową parkingu”.

Jego łączna wartość to 15 800 000 zł. Dofinansowanie wyniesie 15 000 000 zł.

Projekt zakłada przebudowę trzech ważnych odcinków dróg, będących drogami dojazdowymi do obwodnicy drogi wojewódzkiej 434: Głogówko – Drzęczewo (wraz z budową ścieżki rowerowej i parkingu przy drodze powiatowej, w pobliżu Świętej Góry), Gostyń – Grabonóg oraz Grabonóg – Podrzecze (wraz z budową ścieżki pieszo – rowerowej).

W poniedziałek 13 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia promes w ramach wsparcia z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla gmin i powiatów. Uczestniczyli w niej minister Jan Dziedziczak, Minister Jan Mosiński, Poseł Tomasz Ławniczak oraz samorządowcy z powiatu gostyńskiego.

W ramach drugiej edycji programu Polski ład do samorządów powiatu gostyńskiego trafi dofinansowanie na poziomie 88 mln złotych. Pieniądze te pozwolą na zrealizowanie 17 inwestycji na terenie siedmiu gmin i powiatu gostyńskiego.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies