Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 21 września 2021 roku

Ponad 400 rowerzystów opanowało w tym roku Piaski


Rowerzyści  z wszystkich gmin powiatu gostyńskiego i nie tylko zameldowali się na mecie Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej przy szkole w Piaskach  Ponad 400 osób zapisało się na to sportowe wydarzenie i bezpiecznie dotarło do celu.

 

19 września 2021 r. w godzinach przedpołudniowych z wszystkich gmin naszego powiatu wyruszyły grupy rowerzystów, by około godziny 14:00 wjechać na metę. Na miejscu dla każdego uczestnika przygotowana była woda, grochówka i ciasto.  Czekało też na wszystkich wiele atrakcji: miasteczko rowerowe dla dzieci, gokarty, strefa artystyczna dla dzieci, fotobudka, wyciskanie soków na rowerach, serwis rowerowy realizowany przez GreenBike, kiermasz książek, przejażdżki mechanicznymi konikami,  lemoniada serwowana przez firmę UPC, występ grupy mażoretek z Piasków . Były też konkursy z nagrodami. Wśród nich ta najcenniejsza - rower. Zwycięzcą został ogłoszony Wiktor, który wspólnie z rodzicami postanowił przekazać rower na potrzeby zbiórki pieniędzy dla mieszkanki Piasków – Zuzi Suleckiej.

 Każdy rowerzysta otrzymał także odblaskową kamizelkę. Równolegle do Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej odbywał się rajd: „150 km na 150. rocznicę śmierci Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego” . W tym roku zmierzyły się w nim 42 osoby. Firma Netbox w ramach akcji „Premia dla Zuzi”  przekazała na konto chorej dziewczynki 6000 zł, płacąc 1 zł za każdy przejechany przez uczestników kilometr, w tej kategorii.

Podczas całego wydarzenia prowadzona była zbiórka publiczna, gdzie uzbierano 5 239,57 zł. Całość środków została wpłacona na subkonto fundacji, powadzone dla Zuzi Suleckiej chorej na SMA.

Organizatorami Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej byli: powiat gostyński, gmina Piaski, Międzygminny Związek Turystyczny „Wielkopolska Gościnna”, Towarzystwo Rowerowe Piaski, gminy: Borek Wlkp., Gostyń, Krobia, Pogorzela, Poniec oraz Centrum Rozwoju Gminy Pępowo, Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach, firma NETBOX


Opracowanie: Starostwo powiatowe


 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies