Środa, 12 grudnia 2018 roku

Powiat gostyński kibicuje przez duże „K”

W gostyńskim starostwie gościli żużlowcy Fogo Unii Leszno. Pretekstem do spotkania było podsumowanie akcji: „Jestem kibicem przez drugie K”, w ramach której uczniowie z powiatowych szkół mogli na żywo śledzić rywalizację leszczyńskich „Byków”

W gostyńskim starostwie gościli żużlowcy  Fogo Unii Leszno. Pretekstem do spotkania było podsumowanie akcji: „Jestem kibicem przez drugie K”, w ramach której uczniowie z powiatowych szkół mogli na żywo śledzić rywalizację leszczyńskich „Byków”. Dodatkowo w spotkaniu uczestniczyło dwóch kibiców, wraz z osobami towarzyszącymi, którzy wygrali internetowy konkurs pod hasłem: Wypij kawę z żużlowcami.

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego są wiernymi fanami czarnego sportu, o czym świadczyć może frekwencja kibiców z naszego rejonu podczas meczów żużlowych. Chętnie też biorą udział w przedsięwzięciach związanych z tym sportem. W tym roku powiat gostyński przyłączył się do akcji: „Jestem kibicem przez duże K” i dofinansował wyjazdy młodzieży z powiatowych szkół i ośrodków na mecze żużlowe.

W piątek 7 grudnia w Starostwie Powiatowym w Gostyniu gościli żużlowcy Unii Leszno. Przedstawiciele leszczyńskich byków podziękowali za promowanie czarnego sportu w powiecie gostyńskim, wręczyli także Staroście Gostyńskiemu Robertowi Marcinkowskiemu pamiątkowy medal będący repliką medalu za zdobycie mistrzostw Polski. Sami otrzymali koszulki z logo powiatu gostyńskiego.

Spotkanie było też okazją do podsumowania konkursu: Wypij kawę z żużlowcami, który ogłoszony został na profilu powiatu gostyńskiego na facebooku. Pytano w nim mieszkańców, za co lubią czarny sport. Spośród wielu odpowiedzi wybrano dwie, których autorzy zaproszeni zostali na … kawę do Starostwa Powiatowego. W ramach nagrody mogli też zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Była to niezwykła okazja do rozmowy z idolami, wymiany wspomnień i refleksji na temat czarnego sportu.

Spotkanie miało ponadto swój społeczny wymiar. Zawodnicy Fogo Unii Leszno podarowali klubową koszulkę z autografami, która przekazana zostanie na aukcję na windę dla Mikołaja z Piasków.