Środa, 27 lutego 2019 roku

Powiat wspiera budowę ścieżki rowerowej

250 000 złotych przekaże powiat gostyński województwu wielkopolskiemu. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji. Środki przeznaczone będą na budowę pierwszego etapu ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze wojewódzkiej 434 Krajewice - Gostyń

250 000 złotych przekaże powiat gostyński województwu wielkopolskiemu. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji. Środki  przeznaczone będą na budowę pierwszego etapu ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze wojewódzkiej 434 Krajewice - Gostyń.

Długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja znalazła się w wojewódzkim programie  budowy ścieżek rowerowych.  Tym samym Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zwrócił się z prośbą o przekazanie środków na jej realizację.  Rada Powiatu Gostyńskiego przychyliła się do tej koncepcji i podjęła uchwałę o wsparciu w wysokości 250 000 złotych.  Dzięki temu samorząd wojewódzki będzie mógł wkrótce ogłosić przetarg na realizację inwestycji.

Pierwszy etap prac zakłada budowę asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 900 metrów. Trakt biec będzie w ciągu drogi wojewódzkiej 434 pomiędzy skrzyżowaniem z drogą prowadzącą do Krajewic a Gostyniem.