Czwartek, 22 grudnia 2022 roku

Prace magisterskie o powiecie. Autorzy najlepszych nagrodzeni

Adrian Przewoźny został tegorocznym laureatem konkursu na najlepszą pracę magisterską tematycznie związaną z powiatem gostyńskim. W swojej rozprawie poruszył: ,,Obraz społeczeństwa i miasta Gostynia w świetle ogłoszeń gostyńskiego <<Orędownika>> w latach 1919-1939”. Wręczenie nagród miało miejsce podczas sesji Rady Powiatu Gostyńskiego, 15 grudnia 2022 r.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęły trzy prace. Ich autorzy dostarczyli do Starostwa Powiatowego w Gostyniu rozprawy magisterskie obronione w roku akademickim 2021/2022. Termin mijał 30 września.

W konkursie udział wzięli: Adrian Przewoźny (temat pracy: „Obraz społeczeństwa i miasta Gostynia w świetle ogłoszeń gostyńskiego „Orędownika” w latach 1919-1939”), Kacper Kowalczyk („Finansowanie inwestycji komunalnych w wybranych gminach miejsko – wiejskich powiatu gostyńskiego w latach 2011 – 2020”) oraz Małgorzata Kluczyk („Jakość życia pacjentów dializowanych przez przetokę tętniczo – żylną i cewnik naczyniowy”)

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego Alfreda Siamy po analizie prac postanowiła przyznać główną nagrodę w wysokości 2000 złotych brutto Adrianowi Przewoźnemu. Drugie miejsce i 1500 złotych brutto otrzymała Kacper Kowalczyk. Trzecim miejscem i 1000 zł brutto nagrodzono Małgorzatę Kluczyk.

Tegoroczne wręczenie nagród odbyło się podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Gostyńskiego. Laureatom gratulacje złożyli Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Alfred Siama, Starosta Gostyński Robert Marcinkowski oraz wszyscy Radni.