Poniedziałek, 18 czerwca 2018 roku

Przegląd Małych Form Teatralnych

Przeglądem Małych Form Teatralnych "Jeszcze Polska nie zginęła" uczciliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. W imprezie, która odbyła się w Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi, zaprezentowało się 12 placówek: DPS Osiek, DPS Wroniniec, DPS Chumiętki, DPS Leszno, DPS Baszków, DPS Kotlin, ŚDS Chwałkowo, ŚDS Rawicz, WTZ Miejska Górka, WTZ Piaski, ZOL Śrem i DPS Rogowo.Uroczystego otwarcia dokonali Marek Smektała - naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Mirosław Sobkowiak - dyrektor PCPR w Gostyniu i Renata Wojda - dyrektor DPS w Rogowie. Przegląd swoim występem uświetnił chór Harmonia z Krobi, obchodzący 110 rocznicę swojego istnienia. Na początek zaśpiewano hymn Polski, a obecni na widowni goście stworzyli okolicznościową flagę. Każda z występujących placówek otrzymała pamiątkowy proporczyk i dyplom. W przerwach między spektaklami śpiewaliśmy wspólnie pieśni żołnierskie i patriotyczne. Dziękujemy wszystkim przybyłym. Słowa uznania kierujemy do wolontariuszy z klasy o profilu wojskowym ZSOiZ w Krobi, którzy zawsze pomagają przy naszych imprezach.

Opracowanie: DPS Rogowo