Piątek, 18 maja 2018 roku

Przepytani z wiedzy o samorządzie

W Starostwie Powiatowym w Gostyniu odbył się etap powiatowy Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania związane funkcjonowaniem organów samorządowych, państwowych a także Unii Europejskiej. Najlepsza dwójka – Milena Mendyka i Jakub Maćkowiak ze Szkoły Podstawowej w Starej Krobi – awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w czerwcu w Koninie.

Jak co roku, w Starostwie Powiatowym Gostyniu zmierzyli się uczniowie sprawdzający swoją wiedzę w zakresie samorządu terytorialnego. Do tego etapu przystąpiło 10 uczniów, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach gminnych. Czekały na nich 22 pytania dotyczące sposobu funkcjonowania samorządów na różnych szczeblach,  organów władzy państwowej, Unii Europejskiej czy ustawy o  działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Po sprawdzeniu testów, okazało się, że czworo uczniów otrzymało taką samą liczbę punktów, więc konieczne było przeprowadzenie dogrywki.

Ostatecznie w finale wojewódzkim zmierzą się dwie osoby - Milena Mendyka i Jakub Maćkowiak – oboje ze Szkoły Podstawowej w Starej Krobi. Ich opiekunem jest Lucyna Huebner.

Nagrody i wyróżnienia wręczył uczestnikom Etatowy Członek Zarządu Janusz Sikora. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Samorządowe w Koninie. Powiat gostyński był partnerem wydarzenia na szczeblu powiatowym.