Piątek, 22 października 2021 roku

Przy Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu powstanie nowy parking

Rozpoczęła się budowa parkingu przy Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu. Docelowo powstanie tam 50 nowych miejsc parkingowych, z których korzystać będą mogli nauczyciele, rodzice przywożący dzieci do szkoły, a także mieszkańcy Brzezia. Inwestycja ma zostać zakończona do 30 listopada 2021 roku. Jej koszt to ponad 360 000 złotych.

Wykonawcą zadania jest firma „AS” Piotr Frąckowiak z Gostynia. W ramach inwestycji powstanie nowy parking o powierzchni 1750 m² wykonany z prefabrykatów betonowych. Wytyczone zostanie 50 miejsc parkingowych.

Aby inwestycja miała szansę realizacji, powiat gostyński uzyskał z gminy Gostyń bezpłatne użyczenie gruntu o powierzchni 1496 m².

Zgodnie z umową, inwestycja zostanie zrealizowana do 30 listopada 2021 roku. Jej koszt to 366 264,66  zł.