Piątek, 19 czerwca 2020 roku

PUP ponawia nabór wniosków na aktywne formy finansowane ze środków Funduszu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu informuje, że z dniem 22.06.2020 r. ponawia nabór wniosków ( link do ogłoszenia ) na aktywne formy finansowane ze środków Funduszu Pracy w tym:

- Przyznanie bezrobotnemu, absolwentowi KIS lub absolwentowi CIS jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej;

- Refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego;

- Staże;

- Dofinansowanie wynagrodzenia dla bezrobotnych powyżej 50 roku życia;

- Prace interwencyjne.

Prawidłowo wypełniony wniosek należy złożyć do Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu w następujący sposób:
1. składając dokumenty w kopercie do skrzynki na korespondencję, ustawionej w przedsionku Urzędu,

2. przesyłając pocztą tradycyjną na adres: Powiatowy Urząd w Gostyniu ul. Poznańska 200, 63-800 Gostyń.

W przypadku wyczerpania środków finansowych z Funduszu Pracy, możliwe będzie udzielenie wsparcia finansowego w ramach następujących projektów:

- dla osób do 29 roku życia (do dnia poprzedzającego dzień 30 urodzin) - projekt Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie gostyńskim (V)

- dla osób które ukończyły 30 lat - projekt Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie gostyńskim (V)

UWAGA!!!
Wsparcie finansowe w ramach w/w projektów możliwe będzie jedynie w przypadku następujących form wsparcia: staże i jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

W ramach w/w projektów prowadzony jest również odrębny nabór na szkolenia "Operator wózków jezdniowych podnośnikowych I WJO" – link do ogłoszenia

Opracowanie: Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu