Piątek, 21 grudnia 2018 roku

Rozstrzygnięto konkurs „Jesteśmy wśród Was”

Rozstrzygnięto XVIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jesteśmy wśród Was” (18.12.2018 r.). Konkurs adresowany jest do osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu gostyńskiego. Celem konkursu była integracja mieszkańców z niepełnosprawnościami  powiatu gostyńskiego ze środowiskiem poprzez prezentację ich twórczości plastycznej.

Powitała wszystkich i poprowadziła spotkanie Natalia Hajnsz – Kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w PCPR w Gostyniu. W uroczystym rozstrzygnięciu konkursu uczestniczył Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, który pogratulował uczestnikom wyjątkowych prac i podziękował opiekunom oraz rodzicom za odkrywanie talentów i pracę nad ich rozwijaniem – To prace wyjątkowe, bo podziwiając je ani przez chwilę nie przyszło mi do głowy, że to prace osób z niepełnosprawnością.

Przewodnicząca jury plastyk Anna Szymańska ujawniła, że jury miało wyjątkowo trudne zadanie, gdyż nadesłane prace były bardzo ciekawe i dojrzałe artystycznie. A, jak zgodnie podkreślali członkowie komisji, wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie, co podkreślono w protokole konkursowym. - Dlatego – jak podkreśliła Anna Szymańska – wszyscy jesteście zwycięzcami! Jury skierowało też szczególne słowa uznania dla instruktorów opiekujących się artystami.

Na tegoroczną edycję spłynęło sześćdziesiąt osiem prac wykonanych różnymi technikami i o różnorodnej tematyce. Jury w składzie: przewodnicząca Anna Szymańska oraz członkowie Natalia Hajnsz, i Mirosław Sobkowiak dokonało trudnego wyboru.

Do konkursu przystąpiły: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „KASIA”, Stowarzyszenie „Nie Sami”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „KREATYWNI” w Piaskach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gostyniu z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Specjalnych  w Brzeziu, Dom Pomocy Społecznej  w Rogowie, Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie oraz osoby indywidualne.

Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyła wystawa nadesłanych prac. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyli Janusz Sikora, Anna Szymańska i Natalia Hajnsz.

Konkurs zorganizowało: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie "DZIECKO".

Wystawę prac konkursowych można oglądać w holu PCPR do końca roku.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu