Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 12 marca 2019 roku

Samorządowcy rywalizowali na boisku

Przedstawiciele sześciu gmin i powiatu zmierzyli się w Halowym Turnieju Samorządowców o Puchar Starosty Gostyńskiego


Przedstawiciele sześciu gmin i powiatu  zmierzyli się w Halowym Turnieju Samorządowców o Puchar Starosty Gostyńskiego. Najlepsza okazała się gmina Gostyń, która w finale pewnie pokonała gminę Piaski. Na podium znalazła się także drużyna z Ponieca.

Do rozgrywek przystąpili przedstawiciele powiatu gostyńskiego oraz gmin: Gostyń, Piaski, Borek Wlkp., Pępowo, Krobia oraz Poniec. Drużyny złożone z samorządowców, urzędników, pracowników szkół i innych jednostek rywalizowały w dwóch grupach. W pierwszej zmierzyli się: gmina Borek, powiat gostyński, gmina Gostyń oraz gmina Krobia. W drugiej: gmina Poniec, Piaski oraz Pępowo. Zwycięzcy oraz wiceliderzy z obu grup weszli do fazy pucharowej. Awans zapewnili sobie przedstawiciele z Gostynia,  Krobi, Piasków i Ponieca.

W pierwszym meczu półfinałowym gmina Gostyń pokonała  Poniec 2:0, w drugim gmina Krobia uległa drużynie z Piasków 0:2. Tym samym pojedynek o trzecie miejsce rozegrany został pomiędzy zespołami z Ponieca i Krobi. W regulaminowym czasie gry obie drużyny strzeliły po jednej bramce, przez co o zdobywcy trzeciego miejsca musiały zdecydować rzuty karne. W nich pewnie zwyciężyła gmina Poniec.

Finał rozegrano pomiędzy drużynami z Gostynia i Piasków. Gmina Gostyń wygrała w nim zdecydowanie (4:0) tym samym zdobywając puchar oraz prawo do organizacji turnieju w przyszłym roku.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies