Poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku

Siatkarskie Mikołajki w Bodzewie

W sobotę 15.12.2018 r. o godz. 9:00 na sali gimnastycznej w ZS w Bodzewie, odbył sięVII Turniej Mikołajkowyw piłce siatkowej mężczyzn pod hasłem: „Gram trzeźwo i żyję trzeźwo - Grabonóg 2018”. Tradycyjnie dzięki uprzejmości Dyrektora ZS w Bodzewie Zbigniewa Jakubowskiego, możliwe było sprawne przeprowadzenie zawodów. W Turnieju wzięło udział blisko 50 zawodników z Leszna, Kościana oraz z Kalisza: NO NAME  Kalisz, VOLLEY FENIX  Leszno, PIEKIEŁKO  Leszno oraz MAGIK MIĘTA TEAM  Kościan.

Wszyscy kibice, którzy tego dnia przybyli na halę w Bodzewie, na pewno się nie zawiedli, gdyż mogli obejrzeć kawał dobrej siatkówki w wykonaniu wszystkich drużyn. Meczem turnieju z pewnością można uznać pojedynek pomiędzy grupami PIEKIEŁKO  Leszno i NO NAME  Kalisz,  zakończonym tym razem wygraną drużyny Piekiełka 2 : 0  (27:25, 25:17).  Obfitował on w wiele widowiskowych akcji, wspaniałych ataków oraz obron.  Są to zespoły które co roku zmieniają się na pozycji lidera, dostarczając swoją grą wiele przyjemności kibicom.

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25  punktów,   trzeci rozstrzygający  do 15 pkt.

MIĘTA TEAM Kościan  -  FENIX  VOLLEY Leszno  -  1 : 2  (9:25, 25:13, 10:15)

PIEKIEŁKO  Leszno  -  NO NAME  Kalisz   -  2 : 0  (27:25, 25:17)

PIEKIEŁKO  Leszno  -  MIĘTA TEAM Kościan  -  2 : 0  (25:13, 25:19)

FENIX  VOLLEY Leszno  -  NO NAME  Kalisz   -  0 : 2  (16:25, 24:26)

PIEKIEŁKO  Leszno  -  FENIX  VOLLEY Leszno   - 2 : 0  (25:18, 26:24)

NO NAME  Kalisz   -   MIĘTA TEAM Kościan  -   2 : 0  (25:18, 25:14)

Kolejność końcowa turnieju: miejsce 1. PIEKIEŁKO Leszno, miejsce 2. NO NAME Kalisz, miejsce 3. FENIX VOLLEY Leszno i miejsce 4. MAGIK MIĘTA TEAM Kościan.

Wręczenia nagród i prezentów Mikołajkowych  wszystkim zawodnikom, ufundowanych przez gminę Piaski oraz powiat gostyński, dokonali Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora, Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch oraz Dyrektor ZS w Bodzewie Zbigniew Jakubowski. Organizatorem turnieju był Zbigniew Klimański, ULKS Grabonóg, sędzią głównym Antoni Kuś, a sędziami pomocniczymi  młodzieżz ULKS Grabonóg.

Dla wszystkich zawodników przygotowany był ciepły posiłek, z którego można było skorzystać między meczami. Na uwagę zasługuje bardzo miła i sportowa atmosfera wśród uczestników oraz bardzo wysoki i wyrównany poziom turnieju, o czym mogą świadczyć wyniki poszczególnych meczów.

Opracowanie: ULKS Grabonóg