Środa, 13 lipca 2022 roku

Słonecznikowy mural w Chumiętkach

W letni, słoneczny dzień mieszkańcy wioski i okolicy spotkali się w parku otaczającym DPS Chumiętki, aby wspólnie z gośćmi z Ukrainy przebywającymi na terenie Powiatu Gostyńskiego wykonać mural z motywem słoneczników – jednym z symboli Ukrainy.

Każdy chętny mógł chwycić za pędzel i dać ujście swojej artystycznej wizji. Efekt przerósł oczekiwania. Wspólnymi siłami szary, betonowy płot zupełnie zmienił swoje oblicze – będzie piękną częścią otaczającego krajobrazu.

Malowaniu towarzyszyły również inne atrakcje – turniej gry w boule i obowiązkowo poczęstunek.

Działanie możliwe dzięki dofinansowaniu projektu „Połączył nas słonecznik” Stowarzyszenia Ja-Ty-My w ramach Wielkopolskiej Wiary 2022 Centrum PISOP oraz współdziałaniu trzech organizacji – Stowarzyszenia Ja-Ty-My – DPS Chumiętki – BOIK Piaski-Marysin.

Opracowanie: ŚDS w Chumiętkach