Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 28 listopada 2018 roku

Spełniło się ich marzenie. DPS Zimnowoda ma nowe auto

9-osobowy samochód marki peugeot przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym dwóch wózków inwalidzkich trafił do Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie


9-osobowy samochód marki peugeot przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym dwóch wózków inwalidzkich trafił do Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie. Zakup był możliwy dzięki pozyskaniu przez powiat gostyński 80 000 złotych z Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Resztę do pojazdu wartego 147 200 złotych dołożył samorząd powiatowy.

22 listopada nastąpiło oficjalne przekazanie auta na rzecz DPS Zimnowoda. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, Wicestarosta Gostyński Janusz Sikora Skarbnik Powiatu Eleonora Gościniak oraz Anna Skupień – Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON.

Nowy samochód jest w pełni wyposażony i dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Poza tym posiada klimatyzację dwustrefową, komplet pasów do mocowania dwóch wózków inwalidzkich, pasy zabezpieczające osoby niepełnosprawne, najazdy aluminiowe rozsuwane do wprowadzenia pasażerów oraz szyny podłogowe do montażu wózków.

Środki na zakup auta pochodzą z „Programu wyrównywania szans między regionami III’. Warto dodać, że Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie świadczy usługi opiekuńcze, bytowe i wspomagające dla 67 osób niepełnosprawnych intelektualnie. Wielu osobom towarzyszą różne ograniczenia, w tym dysfunkcje narządu ruchu. Dzięki zakupowi nowego auta potrzeby podopiecznych będą mogły być w jeszcze większy sposób realizowane.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies