Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 roku

Środa z Dobrymi Smakami Powiatu – zapraszamy na dożynki

Już w najbliższą środę odbędą się dożynki powiatowe: „Dobre Smaki Powiatu”. W sobotę zachęcaliśmy mieszkańców powiatu gostyńskiego do uczestnictwa w wydarzeniu. Można było wypełnić kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu nagród podczas dożynek oraz  posłuchać minikoncertu sióstr Kozłowskich. Pytaliśmy także, z czym mieszkańcom kojarzy się niepodległość. Najmłodsi swoje przemyślenia mogli.. narysować.

Happening odbył się w sobotę na gostyńskim deptaku. Mieszkańcy mogli zapoznać się z programem imprezy, a także wypełnić kupon, który w czasie dożynek powiatowych będzie brał udział w losowaniu nagród. Tradycyjnie będzie to zestaw bonów do wykorzystania w sklepach lokalnych producentów. Dodatkowo na kuponie pojawiło się pytanie, z czym mieszkańcom kojarzy się niepodległość. Odpowiedzi zostaną zebrane i wykorzystane do projektu dotyczącego 100-lecia odzyskania niepodległości i 100. rocznicy powstania wielkopolskiego. Najmłodsi swoje skojarzenia mogli narysować. Ponadto w czasie happeningu wystąpił duet sióstr Kozłowskich.

Przypomnijmy, 15 sierpnia na Świętej Górze po raz kolejny odbędą się dożynki powiatowe pod hasłem: ‘Dobre Smaki Powiatu”.Wydarzenie dedykowane jest całym rodzinom. Tradycyjnie rozpoczyna się mszą świętą koncelebrowaną. Po niej nastąpi uroczystość obrzędowa Święta Plonów i koncert Świętogórskiej Orkiestry Dętej.
Po części oficjalnej zapewniamy atrakcje dla całych rodzin.  W tym roku odbędzie się wspólne gotowanie na bazie białej kiełbasy– produktu z unijnym certyfikatem jakości Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Uczestnicy przekonają się, że przysmak doskonale nadaje się jako podstawa przystawki, zupy czy dania głównego. Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dzieci – animacje nawiązujące do okresu międzywojennego, warsztaty kulinarne, czy chlebowe przedszkole. Tradycyjnie na placu kultowym zaprezentują się lokalni producenci: piekarze, wędliniarze, producenci miodów, smalców, soków i inni. Po raz trzeci stanie też wiejskie targowisko – gdzie mieszkańcy będą mogli zakupić specjały prosto od producenta. Kolejny raz zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, w czasie którego będzie można dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku.
Mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą mogli obejrzeć też  koncert filmowy w wykonaniu teatru tańca ArtDance. W czasie widowiska zaprezentują się śpiewacy, tancerze oraz akrobaci. Gwiazdą wieczoru zaś będzie zespół Bracia. Liderami grupy są Piotr i Wojciech Cugowscy. Zgromadzonym przypomną takie hity jak: „Wierzę w lepszy świat”, „Zaklęty krąg” czy „Nad przepaścią”.
Po raz czwarty przeprowadzony ponadto zostanie konkurs na „Dobre Smaki Powiatu”, w czasie którego to mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą mogli zdecydować, jakie produkty stanowią pyszną wizytówkę naszego regionu.