Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 roku

Starostwo Powiatowe ogłasza dwa nabory

Starostwo Powiatowe w Gostyniu poszukuje kandydatów na dwa stanowiska urzędnicze: ds. obsługi rady i zarządu w Wydziale Organizacyjnym oraz ds. planowania i analiz w Wydziale Finansów. Dokumenty można składać do 22 kwietnia 2021 roku.

Kandydat na stanowisko ds. obsługi rady i zarządu powinien posiadać m.in. obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię i pełną zdolność do czynności prawnych. Musi legitymować się też wykształceniem wyższym, prawem jazdy kategorii B oraz umiejętnością obsługi komputera.

Do obowiązków przyszłego pracownika Wydziału Organizacyjnego należeć będzie m.in. gromadzenie, przygotowywanie i przekazywanie materiałów niezbędnych dla pracy Zarządu Powiatu oraz komisji Rady Powiatu przy pomocy specjalistycznych programów (e-sesja, legislator), przygotowywanie porządku obrad Zarządu i komisji Rady, a także sporządzanie protokołów z posiedzeń Zarządu oraz komisji i powstałej w związku z tym dokumentacji. Ponadto osoba zatrudniona na tym stanowisku wykonywać będzie zadania związane z przekazywaniem do realizacji wniosków komisji oraz nadzorowaniem terminowości ich załatwiania, przekazywaniem do realizacji odpisów uchwał Rady i Zarządu właściwym merytorycznie naczelnikom wydziałów, kierownikom biur, pracownikom na stanowiskach samodzielnych, kierownikom powiatowych jednostek organizacyjnych, kierownikom powiatowych służb, inspekcji i straży, a także przekazywaniem do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego aktów prawa miejscowego oraz innych aktów normatywnych podlegających publikacji. Szczegółowy zakres obowiązków znaleźć można na stronie internetowej powiatu gostyńskiego pod adresem: http://bip.powiat.gostyn.pl/?a=12404.

Kandydat na stanowisko ds. planowania i analiz w Wydziale Finansów powinien spełniać  m.in. następujące wymogi: posiadać obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię i pełną zdolność do czynności prawnych. Musi legitymować się też wykształceniem wyższym, rocznym stażem w administracji samorządowej, prawem jazdy kategorii B oraz  umiejętnością obsługi komputera.

Do obowiązków urzędnika na tym stanowisku należy m.in. przygotowywanie projektów uchwał i zarządu w sprawie uchwalenia budżetu oraz zmian w uchwale budżetowej, uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej oraz zmian w dokumencie, procedury uchwalania budżetu, udzielania pomocy finansowej, zaciągania zobowiązań, a także wydatków niewygasających oraz przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu. Pracownik będzie także analizował i weryfikował wnioski o zmiany w budżecie, przyjmował i kontrolował sprawozdania budżetowe jednostek, sporządzał analizy budżetu. W zakresie obowiązków przyszłego urzędnika znajdzie się także akceptacja pod względem formalnym i rachunkowym faktur i rachunków, obsługa bankowości elektronicznej oraz obsługa terminali płatniczych. Pełen zakres obowiązków dostępny jest na stronie internetowej powiatu gostyńskiego pod adresem http://bip.powiat.gostyn.pl/?a=12403.

W obu przypadkach termin składania aplikacji mija 22 kwietnia 2021 roku. Ofertę wraz z załączonymi dokumentami należy przesłać pocztą lub złożyć w siedzibie Starostwa:  Starostwo Powiatowe w Gostyniu, ul. Wrocławska 256, 63-800 Gostyń (biuro nr 20)
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 kwietnia 2021 r. (decyduje data wpływu) lub wrzucić do skrzynki znajdującej się przed drzwiami wejściowymi do budynku urzędu.

Ogłoszone konkursy nie są związane ze zwiększeniem zatrudnienia.

Opracowanie: Starostwo Powiatowe