Wtorek, 15 października 2019 roku

Sukces „TĘCZY” w Wielkopolskiej Lidze Karate

W Witkowie koło Gniezna odbyły się zawody dla młodych karateków w ramach Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate. Wzięło w nich udział 196 zawodników z 16 Klubów z Wielkopolski. Uczestnicy startowali w konkurencji KIHON, KATA i KUMITE. Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA” reprezentowało 11 zawodników prowadzonych przez Mieczysława Polewskiego i Marcina Danka. Pokazali się oni z dobrej strony i w zaciętej rywalizacji wywalczyli 17 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych.

Dodatkowo, po podsumowaniu wyników, okazało się, że najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Chuda z Gostynia, a klub TKKF „TĘCZA” w klasyfikacji medalowej zajął 3 miejsce.

Złote medale wywalczyli: Zuzanna Chuda – 1 miejsce w konkurencji kihon dziewcząt (roczniki 2009-2008); Zuzanna Chuda – 1 miejsce w konkurencji kata open  (roczniki 2010-2008); Tymon Gendera – 1 miejsce w konkurencji kihon chłopców (roczniki 2011-2010); Piotr Feledziak – 1 miejsce kata indywidualne chłopców (roczniki 2006-2002); Daria Pietrzyk – 1 miejsce kata indywidualne juniorek (7 kyu i wyższe).

„Sukces Darii wart jest podkreślenia” – skomentował trener Marcin Danek – „walczyła ze starszymi i bardziej doświadczonymi przeciwniczkami, z którymi do tej pory przegrywała. Jednak w czasie tego turnieju pokonała je i to przy werdykcie jednogłośnym, co potwierdza stały rozwój tej młodej wychowanki „TĘCZY”.

Srebrne medale zdobyli: Leszek Jakubiak – 2 miejsce kata indywidualne (7 kyu i wyższe) juniorów młodszych; Gabriela Matyla – 2 miejsce kata indywidualne (7 kyu i wyższe) dziewcząt (roczniki 2008 i młodsze); Zuzanna Chuda, Gabriela Matyla, Julita Fabian – 2 miejsce kata drużynowe dziewcząt; Piotr Feledziak, Wojciech Kuberka, Tobiasz Michnowski – 2 miejsce kata drużynowe chłopców.

Brązowe medale wywalczyli: Julita Fabian – 3 miejsce kihon dziewcząt (roczniki 2011-2010); Julita Fabian – 3 miejsce kata indywidualne open (roczniki 2010-2008); Martyn Gendera – 3 miejsce kihon chłopców (roczniki 2009-2008); Martyna Gendera – 3 miejsce kata indywidualne open (roczniki 2010-2008); Tymon Gendera – 3 miejsce kata indywidualne open (roczniki 2011 i młodsi); Wojciech Kuberka – 3 miejsce kata indywidualne chłopców (roczniki 2009-2007); Olaf Rybakowski – 3 miejsce kata indywidualne chłopców (roczniki 2009-2007); Tymon Gendera, Martyn Gendera, Olaf Rybakowski – 3 miejsce kata drużynowe mieszane (2009 i młodsi).

Podsumowując start w turnieju, kierownik ekipy sensei Mieczysław Polewski podkreślił: – „Sukces „TĘCZY” jest tym większy, że zawody stały na wysokim poziomie. Młodzi karatecy „TĘCZY” poradzili sobie doskonale i zajęli czołowe miejsca, co świadczy o dobrym przygotowaniu technicznym i dobrze prognozuje”.

Shihan Waldemar Szwedek dodaje: – „Gratuluję wszystkim zawodnikom uzyskanego wyniku. To pokazuje, że systematyczne treningi i zaangażowanie w ćwiczeniach owocują dobrymi wynikami”.

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i powiat gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice – w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30; dorośli i młodzież od lat 12 – we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30. Zajęcia prowadzą instruktorzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).

Opracowanie: TKKF „Tęcza”