Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 03 stycznia 2019 roku

Sukcesy Kingi Kaczmarek w nauce języka niemieckiego

Kinga Kaczmarek, uczennica klasy III Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, zajęła III miejsce w kategorii: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w szóstej edycji Otwartego Zielonogórskiego Dyktanda z Języka Niemieckiego, organizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego wspólnie z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Mniejszości Niemieckiej w Zielonej Górze. Dyktando odbyło się 7 grudnia 2018 roku w budynkach Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Kinga prowadzi lektorat z języka niemieckiego dla słuchaczy Gostyńskiego Uniwersytetu III Wieku, chętnie uczestniczy w zajęciach dodatkowych. W ubiegłym roku szkolnym zdobyła I miejsce w V edycji Powiatowego Konkursu Języków Obcych w kategorii: język niemiecki- szkoły średnie.  W bieżącym roku szkolnym została zakwalifikowana do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego, który odbędzie się w styczniu 2019 roku.

W szkole uczy się  języka niemieckiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo, od tego roku szkolnego realizuje  także indywidualny program nauczania z języka niemieckiego w wymiarze 1 godziny tygodniowo.


Opracowanie: ZSO w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies