Poniedziałek, 29 czerwca 2020 roku

Sukcesy matematyków z gostyńskiego liceum

W międzynarodowym konkursie matematycznym KANGUR uczestnicy musieli rozwiązać trzydzieści zadań w określonym czasie. Niekiedy niełatwych, zawiłych, skomplikowanych, ale ciekawych. Kilkunastu uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu biorących udział w tegorocznej edycji zaprezentowało wysoki poziom wiedzy. Bardzo dobry wynik osiągnął uczeń klasy matematycznej gostyńskiego liceum Wojciech Krawiec, a wyróżnienie otrzymała Daria Szwałek również z klasy pierwszej.

W drugim konkursie matematycznym SUPERMATEMATYK do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się we wrześniu zakwalifikowali się: Julia Działdowska i Wojciech Krawiec z klasy pierwszej i Marta Glura, Antoni Grzebisz, Barbara Ratajczak z klasy drugiej.

Gratulujemy młodym matematykom i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu