Środa, 02 stycznia 2019 roku

Szkolenie wolontariuszy i zbiórka darów

Trwają przygotowania do XXVII ogólnopolskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć warto przypomnieć, że w Gostyniu gramy dla dzieciaków po raz dwudziesty ósmy! Pierwszą akcję dla Fundacji WOŚP zrobiliśmy już w roku przed pierwszym ogólnopolskim finałem!

Sztab WOŚP w Gostyniu przeprowadził też szkolenie dla wolontariuszy WOŚP. Jest ich ponad stu z gmin Gostynia, Borku Wlkp. i Pępowa. Odbyło się ono w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Prowadzili je szefowie gostyńskiego sztabu oraz zaproszony przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu mł. asp. Jarosław Godniak, którzy m.in. omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania się kwestujących. Przedstawiono stan przygotowań do finału i rozdzielono kolejne zadania wolontariuszom.  Składano też puszki, do których będą kwestować wolontariusze.

Przyłącz się  i przekaż dary dla ratowania dzieciaków!

Podziel się czymś wyjątkowym, by ratować najmłodszych. Przekaż swój dar serca do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Wrocławska 8, tel. 65-572-75-28 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00) lub do sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu lub przynieś go na finałowe granie do GOK "HUTNIK" w sobotę (12.01.19) lub niedzielę (13.01.19). Otrzymasz specjalne podziękowanie i będziesz na liście darczyńców WOŚP na http://www.gostyn-pcpr.info/wosp.html

Podarowano już m.in. piłkę do koszykówki od Marcina Gortata z jego autografem, rękawice  Dariusza TIGER  Michalczewskiego z jego autografem, koszulkę hokeisty Igora Czerkawskiego,  zabawki, kalendarze, sprzęt AGD, płyty muzyczne CD, książki, czy talony na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne od firm: Profilaktyka i Rehabilitacja AKANT NZOZ Łukasz Radoła i Nal-Med Fizjoterapia Paweł Nalazek oraz kawę i słodycze oraz talony na bezpłatne treningi karate TKKF „TĘCZA”. Jest już przygotowywane gostyńskie złote serduszko XXVII finału WOŚP (jedyne na świecie!).

Zgłoś i zorganizuj imprezę

W siedzibie sztabu można jeszcze pobierać karty zgłoszenia imprez zamkniętych. Karty są również do pobrania na stronach internetowych gostyńskiego sztabu: www.gostyn-pcpr.info i www.zsz-gostyn.com.pl/wosp/

Cel orkiestry

Szefowie gostyńskiego sztabu Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak podkreślają, że: - „Orkiestra gra, bo jest potrzebna. Bo potrzebne są pieniądze, gdyż to one decydują o życiu dzieci, a  ciągle jeszcze brakuje najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla ratowania ich życia i zdrowia.  Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu albo czy Owsiak jest poprawny politycznie. Gramy, bo gostyński szpital już wielokrotnie otrzymał sprzęt z Fundacji WOŚP. Ale przede wszystkim gramy, bo może dzięki temu uda się uratować choćby o jedno dziecko więcej! Bądźmy razem 13 stycznia i pomóżmy ratować dzieci!”

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO FINAŁOWEGO GRANIA I WSPÓLNEJ ZABAWY!

Opracowanie: PCPR w Gostyniu