Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 11 marca 2020 roku

To będzie wydarzenie sportowe roku

5 marca 2020 roku powiat gostyński wspólnie z gminą Pępowo i stowarzyszeniem RUNAWAY – Polski Uciekinier podpisał porozumienie na wspólną realizację przedsięwzięcia. Zapowiada się wydarzenie sportowe roku.


- Nieprzeciętne wydarzenie stworzone przez nieprzeciętnych ludzi – tak o biegu Runaway mówi Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. 5 marca 2020 roku powiat gostyński wspólnie z gminą Pępowo i stowarzyszeniem RUNAWAY – Polski Uciekinier podpisał porozumienie na wspólną realizację przedsięwzięcia. Zapowiada się wydarzenie sportowe roku.

Dotychczasowe biegi z cyklu Runaway cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców powiatu gostyńskiego i nie tylko. Organizatorzy szacują, że do tej pory w każdym z wydarzeń udział wzięło kilka tysięcy osób, które mierzyły się z przeszkodami o różniej skali trudności, lub jako kibice wspierali swoich bliskich.

W tym roku impreza odbędzie się 27 i 28 czerwca w Pępowie. Tradycyjnie będą miały miejsce biegi w kategoriach elite, open, for fun i junior (dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat). Nowością będzie tor Ninja games.  - Zmierzą się na nim najwięksi zawodowcy w tej kategorii. Będą to zawodnicy nie tylko z Polski ale też zza granicy. Tor ma 160 metrów i jest to największy w tej części Europy – tłumaczy Krzysztof Zmysłowski Ze Stowarzyszenia RUNAWAY – Polski Uciekinier.

Ponadto organizatorzy przygotowali nowe konkurencje dla najmłodszych. -  Wiemy jak wysoki jest poziom sportowy naszych dzieci. W tym roku oprócz biegu junior zorganizujemy Runaway Junior Championship.  W tej konkurencji dzieci startują na zasadach elite, a więc jeśli zawodnik nie pokona danej przeszkody, traci opaskę biegu – mówił Tomasz Gruetzmacher.

Powiat Gostyński po raz pierwszy włącza się w tym roku do organizacji przedsięwzięcia. - Postanowiliśmy przystąpić do inicjatywy runaway w nowej formule. Odbędą się pierwsze Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przeszkodowych. Jest to przedsięwzięcie, które łączy ludzi, łączy pokolenia, łączy mieszkańców powiatu i nie tylko – mówił Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. Nowością będzie także aktywna strefa dla mieszkańców powiatu, gdzie na kibiców czekać będzie moc atrakcji.

Stałym partnerem imprezy jest gmina Pępowo.  - Są to zawody, które z roku na rok się rozwijają i gromadzą coraz więcej kibiców. W gminie Pępowo mamy warunki do tego, by zorganizować tego typu imprezę. Mamy tereny, na których kibice mogą śledzić na bieżąco rywalizację – mówił Wójt Pępowa Grzegorz Matuszak.

5 marca  pomiędzy Stowarzyszeniem RUNYWAY – Polski Uciekinier, powiatem gostyńskim i gminą Pępowo podpisane zostało porozumienie o wspólnej organizacji przedsięwzięcia. - Dążymy do tego, by nasza impreza po raz kolejny została nazwana wydarzeniem sportowym roku. Będzie to jeszcze większa impreza pod kątem sportowym – mówią organizatorzy.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies