Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 27 listopada 2023 roku

Trochę serca na Boże Narodzenie - spotkanie z Absolwentami LO


Dnia 21.12.2017r. w auli gostyńskiego liceum odbyło się spotkanie pt. "Trochę serca na Boże Narodzenie" realizowane w ramach projektu:
Tematyczne spotkania z Absolwentami Gostyńskiego Liceum. W świąteczny czas wprowadził nas ks. Karol Świergosz - katecheta i wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Gostyniu, który opowiedział o swojej pielgrzymce do Ziemi Świętej, o sytuacji tam panującej, o problemach i życiu chrześcijan w przeddzień Bożego Narodzenia. Następnie wystąpiła grupa teatralna MPF działająca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu pod opieką pani Eweliny Mendyki. Młodzi aktorzy zwrócili nam uwagę na piękny świąteczny okres, który nie dla wszystkich jest czasem radości i uśmiechu. Ale na pewno magicznym, i dającym dużo możliwości i satysfakcji z czynienia dobrych uczynków. Na zakończenie popołudniowego spotkania uczestnicy mieli okazję porozmawiać, złożyć sobie życzenia przy kawie i pysznych piernikach.

Spotkanie było czwartym realizowanym przez Pana Mateusza Matysiaka członka Stowarzyszenia Absolwentów, Wychowawców i Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Gostyniu im. ks. prof. Franciszka Olejniczaka - "OMNES UNUM SIMUS"  dzięki projektowi dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.


Opracowanie: ZSO w Gostyniu


 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies