Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 09 października 2019 roku

Trzeci Rodzinny Piknik Naukowy w Piaskach

Na zaproszenie Fundacji Fabryka Pomysłów i patrona – Wójta Gminy Piaski, w sobotę 5 października br. setki mieszkańców powiatu gostyńskiego spotkało się na „Trzecim Rodzinnym Pikniku Naukowym”


Na zaproszenie Fundacji Fabryka Pomysłów i patrona – Wójta Gminy Piaski, w sobotę 5 października br. setki mieszkańców powiatu gostyńskiego spotkało się na „Trzecim Rodzinnym Pikniku Naukowym” realizowanym pod hasłem „PLANETA ZIEMIA I JEJ ŻYWIOŁY” w murach Szkoły Podstawowej w Piaskach. Dzięki pomysłom i zaangażowaniu Fundacji oraz wolontariuszy wydarzenie mogło dojść do skutku. Piknik skierowany był do dzieci i ich rodziców. Miał za zadanie wzbudzić w dzieciach ciekawość świata, aktywność w przyswajaniu wiedzy oraz radość spędzania czasu w gronie rodzinnym

Ważnym elementem, na który Fundacja zwróciła w tym roku uwagę mieszkańców powiatu gostyńskiego, była Ziemia i jej żywioły. W ramach Pikniku zaplanowano wiele atrakcji m. in. gaszenie palącego się auta, akcję ratunkową strażaków, pokaz sikawek konnych, multimedialny „domek zagrożeń”, pokaz modeli latających, skamielin, Lego Mindstorms, drukarek 3D, odnawialnych źródeł energii, zabawy i sztuczki z bańkami mydlanymi, zabawy z ozobotami, robotami oraz klockami, pokazy i zabawy związane z działaniami ekologicznymi, recyklingowymi, prezentację firmy MONDI – co można zrobić z papieru oraz zabawy rękodzielnicze. W świetlicy szkolnej odbył się koncert bluesowy Marcina Nowaka & Chucka Fraziera. Oferowano kawę lub herbatę, można też było zjeść domowe ciasto. Na uczestników czekały dorodne dęby przekazane przez Nadleśnictwo Piaski, które uczestnicy będą mogli posadzić we własnych ogrodach.

Partnerami wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa w Piaskach; Firma MONDI; RC Gostyń, Powiatowa Straż Pożarna w Gostyniu, OSP Piaski, OSP Smogorzewo, OSP Bodzewo, OSP Rębowo, GOK Piaski, Nadleśnictwo Piaski, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu; Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, TwójRobot.pl, KGW Michałowo, Tomasz Piecuch, Szkoła Podstawowa w Szelejewie, Marcin Nowak i Chuck Frazier.

Piknik odbył się dzięki wsparciu sponsorów, którymi byli: Lokalna Grupa Działania Wielkopolska Gościnna, Nadleśnictwo Piaski, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Gmina Piaski, Program „Działaj Lokalnie”, Sprzedaż i Transport Żwiru Jarosław Jędrzejczak, Stacja Demontażu Pojazdów Chwałkowo.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody goście z całego powiatu licznie uczestniczyli w przygotowanym programie. Już dziś organizatorzy zapraszają na kolejny piknik, który odbędzie się w przyszłym roku.


Opracowanie: Urząd Gminy Piaski


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies