Wtorek, 07 stycznia 2020 roku

Turniej Noworoczny w Grabonogu

4 stycznia 2020roku w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu odbył się 27 Powiatowy Turniej Noworoczny w Piłce Koszykowej *Grabonóg 2020 *.  W rozgrywkach zmierzyły się zespoły z powiatu gostyńskiego i leszczyńskiego:,,Dram Team’’ Gostyń, ,,Team One’’ Leszno, ,,Magic Gostyń’’ oraz ,,Pustynne Jastrzębie’’. Mecze pomiędzy drużynami trwały 2x15minut

Zwycięzcą turnieju okazał się zespół,,Team One’’. Najlepszym zawodnikiem został Damian Jastrzębski z grupy ,,Pustynne Jastrzębie’’ Leszno, który uzyskał 63pkt.W konkursie rzutów za trzy punkty na czas, najlepszą skutecznością wykazał sięJędrzej Dudkowiak z drużyny ,,Pustynne Jastrzębie’’ z Leszna.

Puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe najlepszym drużynom wręczali Agnieszka Sadzka – Kierownik ZSR Grabonóg, Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka oraz Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch.

Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Organizatorem turnieju oraz sędzią był nauczyciel Wychowania Fizycznego w ZSR Grabonóg Zbigniew Klimański, natomiast sędziami zawodów: Mariusz Wolny z Leszna oraz Jakub Klimański.

Współorganizatorami byli: Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, gmina Piaski oraz powiat gostyński.

Opracowanie: ULKS Grabonóg.