Środa, 17 kwietnia 2019 roku

Turniej Warcabowy o Puchar Starosty Gostyńskiego

7 kwietnia w Grabonogu odbył się Turniej Warcabowy o Puchar Starosty Gostyńskiego dla mieszkańców powiatu gostyńskiego w warcabach 64 polowych. Zawody zorganizowali wspólnie:Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa w Pogorzeli, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, a także pan Stanisław Glura. Nad zawodnikami czuwał sędzia główny – pan Edward Karpiński.

W kategorii dzieci do lat 12 na podium stanęli: Konrad Bazan z Gostynia (I miejsce),Nadia Witkowska z Michałowa (II miejsce) oraz Krystian Łagótkaz Grabonogu (III miejsce). W kategorii kobiet najlepsza była Agnieszka Głogińska (Studzianna), tuż za nią na podium stanęły Barbara Mamot (Brzezie) i Emilia Kulak (Krobia). Wśród mężczyzn zwyciężył Jarosław Błaszczyk (Studzianna), II miejsce wywalczył Stanisław Glura (Studzianna), natomiast na  III stopniu podium stanął Mikołaj Jakubowski (Chwałkowo).

Podczas turnieju wyłoniono także czterech najlepszych zawodników, którzy tworzyć będą drużynę reprezentującą powiat gostyński na finale wojewódzkim.Są to: Jarosław Błaszczyk,Stanisław Glura, Andrzej Wachowiak oraz Agnieszka Głogińska.

Opracowanie: Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa w Pogorzeli