Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 18 września 2023 roku

Tworzymy ekologiczny kalendarz powiatowy! Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym


Dlaczego należy chronić powietrze? W jaki sposób poprawiać jego jakość? Jakie znaczenie ma czyste powietrze dla ludzi, roślin i zwierząt? Na te pytania, w formie plastycznej mogą opowiedzieć dzieci z klas II-IV szkół podstawowych, w ramach konkursu organizowanego przez Powiat Gostyński. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone. Ilustrować będą również kalendarz powiatowy na 2024 rok.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć dzieci, uczęszczające do klas II-IV szkoły podstawowej. Praca konkursowa powinna mieć płaską formę i być wykonana wyłącznie za pomocą kredek, flamastrów lub farb, w formacie A4. Tematyka dotyczy ochrony powietrza atmosferycznego, sposobów walki ze smogiem poprzez wykorzystanie energii z wody, wiatru, słońca, zakazu spalania śmieci, ograniczania ilości odpadów, ochrony drzew itp.

Prace, za pośrednictwem szkoły można dostarczać na adres Starostwa Powiatowego w Gostyniu do 16 października 2023 r. Komisja konkursowa oceni wszystkie dzieła i wybierze 12 prac. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięskie obrazki znajdą się w ekologicznym kalendarzu Powiatu Gostyńskiego na 2024 r.

Konkurs plastyczny na ilustrację do EKO-KALENDARZA  na rok 2024 pod hasłem: ,,Powiat Gostyński – w trosce o środowisko” organizowany jest dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 4800 zł.

Szczegóły i regulamin konkursu dostępny jest pod adresem:

https://prawomiejscowe.pl/StarostwoPowiatowewGostyniu/document/979426/Zarzadzenie-67_23

 


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies