Piątek, 04 stycznia 2019 roku

Uczcili powstańców biegiem

Blisko 100 osób stanęło na starcie biegu ku chwale powstania wielkopolskiego. Do pokonania był ponad 7,5-kilometrowy odcinek z Krobi do Pudliszek i z powrotem. Zanim biegacze wyruszyli w drogę, wzięli udział w krótkiej manifestacji patriotycznej, odśpiewali hymn i złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą krobskich powstańców. Każdy uczestnik otrzymał też polarowy komin oraz biało-czerwoną flagę.

Wydarzenie współorganizowała gmina Krobia oraz powiat gostyński. 27 grudnia około godz. 11.30biegacze z  narodowymi flagami wyruszyli z krobskiego rynku, w kierunku Pudliszek, gdzie zawrócili przy tablicy poświęconej Stanisławowi Fenrychowi – lokalnemu patriocie, założycielowi fabryki w Pudliszkach. Meta znajdowała się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. W auli szkoły  na uczestników czekała ciepła zupa, kawa oraz herbata. Rekreacyjny bieg odbył się dokładnie w setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego, w którym uczestniczyło także wielu mieszkańców powiatu gostyńskiego.