Piątek, 12 kwietnia 2019 roku

Uczennice ZSZ w Gostyniu w gronie laureatów i wyróżnionych jubileuszowej XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

W czwartek 11 kwietnia 2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się finał jubileuszowej XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej. W zmaganiach brały udział laureatki etapu powiatowego Olimpiady – uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu: Magdalena Danek, Katarzyna Miedzińska i Agata Siemowska.

Dzięki świetnemu przygotowaniu wszystkich dziewcząt powiat gostyński ukończył zmagania na 2 miejscu w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie 3 miejsce zajęła Magdalena Danek, zaś Katarzyna Miedzińska otrzymała wyróżnienie.

Organizatorami Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej byli: Delegatura UOKiK w Poznaniu, samorząd województwa wielkopolskiego, wielkopolskie oddziały Federacji Konsumentów, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów oraz powiaty województwa wielkopolskiego. Sponsorami Olimpiady byli również Rzecznik Finansowy oraz Fundacja Edukacji Ubezpieczeniowej. Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezesa UOKiK oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.