Czwartek, 21 marca 2019 roku

Porządek posiedzenia

V sesji Rady Powiatu Gostyńskiego

28 marca 2019 r., godz. 13:00

1. Otwarcie i ustalenie quorum.
  2. Składanie i rozpatrywanie wniosków dotyczących porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołów:
  1. Nr III/19 sesji Rady Powiatu z 31 stycznia 2019 r.,
  2. Nr IV/19 sesji Rady Powiatu z 21 lutego 2019 r.
  1. Informacja Starosty o działalności Zarządu Powiatu Gostyńskiego w okresie międzysesyjnym.
  2. Pytania radnych dotyczące przedstawionej informacji i odpowiedzi Zarządu.
  3. Informacja Przewodniczącego Rady o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych na nie odpowiedziach.
  4. Rozpatrzenie projektów uchwał i podjęcie uchwał w sprawie:
  1. dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli w 2019 r.,
  2. dostosowania nazw szkół policealnych prowadzonych przez powiat gostyński,
  3. przyjęcia Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Gostyńskim na lata 2019-2021,
  4. przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Gostyńskiego na lata 2019-2025,
  5. określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizowanych w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wysokości kwot na poszczególne zadania w 2019 r.,
  6. zmiany budżetu powiatu na 2019 rok,
  7. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gostyńskiego na lata 2019- 2027,
  8. przyjęcia informacji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu gostyńskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w roku 2018.
  1. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówce oświatowej prowadzonych przez powiat gostyński w 2018 r.
  2. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu o stanie sanitarnym i sytuacji epidemiologicznej powiatu gostyńskiego w roku 2018.
  3. Sprawozdanie z działalności Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu oraz informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu gostyńskiego za 2018 r.
  4. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gostyniu o stanie bezpieczeństwa sanitarno - weterynaryjnego powiatu gostyńskiego w 2018 r.
  5. Wnioski i informacje radnych.
  6. Oświadczenia radnych.
  7. Zakończenie.