Inne

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 13 marca 2018 roku

Wejdź do gry! Ruszaj śladami powstania

Ile centymetrów kwadratowych ma „denko” powstańczej rogatywki? Gdzie znajdują się pomniki, tablice czy zbiorowe mogiły upamiętniające powstanie wielkopolskie? Dzięki „Questowi śladami powstania” mieszkańcy powiatu gostyńskiego przeniosą się na chwilę do wydarzeń sprzed stu lat. Aby przebyć całą drogę, potrzebny będzie rower lub samochód, trochę wolnego czasu i pasja odkrywania historycznych zagadek. Na każdego, kto odpowie poprawnie na 31 pytań czekać będzie zestaw gadżetów. Wśród nich rozlosowane zostaną również trzy nagrody główne.

„Quest śladami powstania” to propozycja dla rodzin, młodzieży czy szkół z powiatu gostyńskiego. Dzięki zestawowi 31 pytań jego uczestnicy będą mogli poznać miejsca związane z powstaniem wielkopolskim. Znajdują się one na terenie wszystkich gmin powiatu gostyńskiego.  Jak przystąpić do gry? Wystarczy w Starostwie Powiatowym w Gostyniu lub w czasie organizowanych przez powiat gostyński wydarzeń odebrać bezpłatną książeczkę pt.: „Quest śladami powstania”. Następnie w dowolnym dla siebie czasie udać się w drogę, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w queście. Podróżować można samochodem, rowerem, pieszo – w pojedynkę lub w grupie. Akcja trwa od 27 marca do 10 października 2018 roku. W tym czasie, każdy, kto dostarczy poprawnie wypełnioną książeczkę do Biura Promocji i Rozwoju Powiatu otrzyma nagrodę – zestaw gadżetów z okolicznościowym logotypem. Dodatkowo, wśród wszystkich biorących udział w zabawie 10 października zostaną wylosowane trzy wartościowe nagrody.

Quest powstał na zlecenie powiatu gostyńskiego w ramach obchodów roku jubileuszowego, związanego ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Dodatkowo każdy, kto przyniesie poprawnie wypełniony quest otrzyma polską flagę – w ramach wydawnictwa promowana będzie akcja wywieszania biało-czerwonych flag 11 listopada, 27 grudnia oraz 7 stycznia.

Autorami questu są historycy: Anita Woźniak, Aleksandra Żytkowiak oraz Robert Zbieralski.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies