Wtorek, 16 kwietnia 2019 roku

Wizyta uczniów ZSO w Gostyniu na Politechnice Poznańskiej

11 kwietnia 2019 r.młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniuuczestniczyła w drzwiach otwartych na Politechnice Poznańskiej. Podczas wizyty licealiści zwiedzali budynki i pomieszczenia uczelni, zapoznali się z realizowanymi projektami, a także mieli okazję porozmawiać z nauczycielami akademickimi oraz studentami. Ponadto uczniowie uczestniczyli w kilku ciekawych warsztatach: „Termowizja, termometria bezkontaktowa – zastosowanie w nauce i przemyśle”; Optyka nie dotyka – pomiary w skali nanometrycznej”;„Tworzywa sztuczne w ogniu – palność tworzyw”;„Tworzywa sztuczne i światło – szybkie otrzymywanie nowoczesnych materiałów”;„Przetwórz swoją przyszłość – nowoczesne techniki przetwarzania tworzyw sztucznych”.

Licealiści mieli także okazję spotkać się z absolwentami gostyńskiego liceum, którzy obecnie studiują albo są pracownikami naukowymi i wykładowcami poznańskiej uczelni.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu