Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 05 marca 2020 roku

Włączamy ekomyślenie. Segregujemy śmieci z firmą MONDI SIMET

Są wykonane z grubego kartonu i mają służyć segregacji śmieci. Kosze wyprodukowane w firmie MONDI SIMET Sp. z o.o. trafiły do dziesięciu szkół ponadpodstawowych z terenu południowo-zachodniej wielkopolski.


Są wykonane z grubego kartonu i mają służyć segregacji śmieci. Kosze wyprodukowane w firmie MONDI SIMET  Sp. z o.o. trafiły do dziesięciu szkół ponadpodstawowych z terenu południowo-zachodniej wielkopolski. To wynik wspólnej akcji firmy i Stowarzyszenia Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski  „Samorząd dla zrównoważonego rozwoju”. W ramach inauguracji akcji zapoczątkowano także konkurs plastyczny dla szkół pod hasłem: „Włączamy ekomyślenie”.

Inauguracja akcji miała miejsce w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Kartonowe kosze przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Dzięki nim młodzież może segregować śmieci w szkole. Do akcji przyłączyły się: Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie, Szkoła Branżowa I stopnia w Kobylinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach oraz Zespół Szkół w Jutrosinie.

Każda ze szkół otrzyma zadeklarowaną liczbę koszy. Ponadto będą one wymieniane w razie zniszczenia. Oprócz pojemników do segregacji do placówek powędrowały specjalne kosze na nakrętki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na cel charytatywny. 

Przypomnijmy, Stowarzyszenie Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski  „Samorząd dla zrównoważonego rozwoju” zrzesza 15 Samorządów południowo-zachodniej Wielkopolski. Głównymi celami jej działalności są działania zmierzająca do przeciwdziałania planom powstania kopalni odkrywkowej na terenie Wielkopolski. Ponadto prowadzi akcje, które mają uświadamiać jak ważny jest zrównoważony rozwój i działania proekologiczne. 


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies