Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 03 kwietnia 2018 roku

Wspinają się na sportowe szczyty. Stypendia rozdane

14 młodych zawodników otrzymało stypendia sportowe w wysokości 1000 złotych przyznawane przez Zarząd Powiatu Gostyńskiego.


14 młodych zawodników otrzymało stypendia sportowe w wysokości 1000 złotych przyznawane przez Zarząd Powiatu Gostyńskiego. Doceniono ich wysiłek, zaangażowanie oraz osiągane wyniki.  – Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów. Swoimi dokonaniami rozsławiacie powiat gostyński – mówił podczas spotkania Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

W tym roku decyzją Zarządu Powiatu Gostyńskiego stypendia sportowe trafiły do 14 zawodników, trenujących w klubach: Uczniowski Klub Sportowy „Kaniasiatka”, Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”, Stowarzyszenie Klub Sportowy Sporty Walki, UKS Mróz Jedynka Kórnik, Dalekowschodnie Sztuki i Sporty Walki ,,Kyosa”, Akademia Sztuk Walki ,,Kwon”.

Zgodnie z regulaminem stypendia otrzymują zawodnicy – amatorzy, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym, mieszkający na terenie powiatu gostyńskiego i posiadający licencję zezwalającą na uprawianie określonych dyscyplin sportowych. Nagrodzeni mogą być uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej, ponadpodstawowej lub wyższej do 26 roku życia.

Dodatkowym kryterium są osiągane wyniki sportowe. Stypendyści muszą reprezentować kraj w danej dyscyplinie sportu, zająć co najmniej 12. miejsce w mistrzostwach kraju w swojej kategorii wiekowej, brać udział w oficjalnych zawodach międzynarodowych w swojej kategorii wiekowej lub realizować program przygotowań do kolejnych zawodów tej samej rangi.

Stypendia w wysokości 1000 złotych (200 złotych miesięcznie) przyznawane są na okres od 01.03.2018 r. do 31.07.2018 r. – Wprawdzie stypendia to kropla w morzu Waszych sportowo-finansowych potrzeb, to jednak świadczą one o tym, że jesteście sportowcami znanymi i docenianymi w powiecie. Zdajemy sobie sprawę, że za tymi sukcesami stoi Wasza ogromna praca wspierana na co dzień przez trenerów i rodziców – mówił Etatowy Członek Zarządu Janusz Sikora, jednocześnie życząc zawodnikom i trenerom oraz rodzicom aby efekty tej pracy w postaci osiąganych sukcesów dały wszystkim radość i satysfakcję. 

Lista stypendystów:

Lista osób otrzymujących stypendium sportowe w 2018 r

Jakub Frąckowiak – Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”
Łukasz Kowal – Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”
Kamil Kordus – Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”
Monika Gregor – Stowarzyszenie Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki ,,Kyosa”
Karol Łapawa – Stowarzyszenie Klub Sportowy Sporty Walki
Klaudia Budasz – Stowarzyszenie Klub Sportowy Sporty Walki
Karolina Przybylak – UKS Mróz Jedynka Kórnik
Dominik Poznański – Uczniowski Klub Sportowy ,,Kaniasiatka” Gostyń
Patryk Michalczyk – Uczniowski Klub Sportowy ,,Kaniasiatka” Gostyń
Krystian Michalczyk – Uczniowski Klub Sportowy ,,Kaniasiatka” Gostyń
Bartłomiej Szymkowiak – Akademia Sztuk Walki ,,Kwon”
Michał Górski – Akademia Sztuk Walki ,,Kwon”
Dagmara Gleń – Akademia Sztuk Walki ,,Kwon”
Marietta Mazurek – Akademia Sztuk Walki ,,Kwon”                                                                             


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies