Czwartek, 28 lutego 2019 roku

Wspólnie dla wielkopolskiej wsi

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 28 lutego br. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Celem spotkań z rolnikami pn. „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi” będzie przybliżenie wiedzy na tematy najbardziej aktualne w dzisiejszym rolnictwie.

Podczas spotkania zostaną poruszone takie zagadnienia jak.:

Obsługa zgłoszeń zwierzęcych przez nowy Portal IRZ plus.
Płatności bezpośrednie i wsparcie krajowe udzielane przez ARiMR.
Transfer wiedzy i innowacje rolnicze w działalności Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
Zmiany w obszarze świadczeń i ubezpieczeń społecznych rolników
oraz działalność prewencyjna i rehabilitacyjna KRUS.
Idee, zadania i strategia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Afrykański Pomór Świń (ASF) oraz zasady bioasekuracji.
Bezpieczeństwo pożarowe w gospodarstwach rolnych. Zabezpieczenie składowania płodów rolnych.
Bezpieczna żywność priorytetem PIORIN.

Spotkania odbędą się we wszystkich powiatach i są odpowiedzią  na potrzeby zgłaszane przez rolników i mieszkańców wsi o stworzenie okazji do zdobycia przydatnych informacji przy prowadzeniu gospodarstwa rolnego oraz działalności na obszarach wiejskich w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania różnych instytucji. W ramach spotkań zapewniona zostanie również możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami w/w instytucji.

Opracowanie: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wielkopolski Oddział Regionalny