Poniedziałek, 05 listopada 2018 roku

Wywieśmy flagę!

… będą apelować uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Już w środę 7 listopada ok. godz. 13.00 na gostyńskim deptaku odbędzie się akcja rozdawania flag oraz ulotek informujących o zbliżającym się Dniu Niepodległości. Wezmą w niej udział: młodzież oraz przedstawiciele Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

Uczniowie zachęcać będą mieszkańców, by za pomocą flagi upamiętniać nie tylko 11 listopada, ale także 27 grudnia (data wybuchu powstania wielkopolskiego) i 7 stycznia (wymarsz powstańców wielkopolskich z Gostynia pod dowództwem Bernarda Śliwińskiego).  Kolejną akcję zaplanowano na grudzień.

Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu