Wtorek, 17 kwietnia 2018 roku

XV Otwarte Mistrzostwa TKKF „TĘCZA” w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Zarząd Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „TĘCZA” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizował po raz piętnasty otwarte klubowe mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc. Wystartowali w nich zawodnicy z powiatu gostyńskiego i powiatu śremskiego zajmująco się amatorsko tą dyscypliną sportu. Liczebnie dominowali zawodnicy z Gostynia, Krobi i Dolska. Dopingowała ich grupa miłośników sportów siłowych, która stworzyła świetną atmosferę turnieju. Zawody odbyły się w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. w siłowni TKKF „TĘCZA”.

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych (do lat 18), juniorów (do lat 23), seniorów I (do 83 kg) i seniorów II (powyżej 83 kg). Odbyła się też konkurencja w wyciskaniu sztangi 50 kg na największą liczbę podniesień. Sędzią głównym zawodów był Waldemar Szwedek, sędzią pomocniczym Mirosław Sobkowiak. Ocena odbywała się wg skali Wilks’a, uwzględniającej wynik zawodnika oraz jego wagę.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Feledziak  (TKKF „TĘCZA” Gostyń, 120,18 pkt w skali Wilks’a). Ten zawodnik wycisnął też największy ciężar turnieju: 200 kg. Stoczył w finale zacięty i pasjonujący pojedynek z Krzysztofem Kłysem (Dolsk). A zawodnicy (po zsumowaniu wyników wszystkich bojów) łącznie wycisnęli blisko 25 ton!

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: w kategorii seniorów II Tomasz Feledziak (Gostyń), w kategorii seniorów I Michał Hyżyk (Gostyń), w kategorii juniorów Damian Kowalewski (Krobia), a wśród juniorów młodszych Jakub Rauchut (Gostyń). Najwięcej wyciśnięć sztangi 50 kg wykonał bezkonkurencyjny w tej kategorii Krzysztof Kłys (Dolsk).

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Zarząd TKKF „TĘCZA” w Gostyniu, przy wsparciu Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, wręczyli zwycięzcom prezes TKKF „TĘCZA” Waldemar Szwedek i wiceprezes Mirosław Sobkowiak.

W ocenie uczestników zmagań i widzów było to ważne wydarzenie, motywujące do dalszego podnoszenia swojej sprawności.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach XIII Mistrzostw „TĘCZY” w Wyciskaniu Sztangi Leżąc:

a) w kategorii juniorów młodszych (do lat 18):

1 miejsce - Jakub Rauchut  (TKKF „TĘCZA” Gostyń)  (73,45 pkt w skali Wilks’a – 107 kg)

2 miejsce - Partyk Stachowiak (TKKF „TĘCZA” Gostyń) (69,39 pkt w skali Wilks’a – 100 kg)

3 miejsce - Mateusz Andrzejewski  („Sportatut” Krobia) (66,78 pkt w skali Wilks’a – 110 g)

b) w kategorii juniorów (do lat 23):

1 miejsce - Damian Kowalewski („Sportatut” Krobia)   (87,28 pkt w skali Wilks’a – 130 kg)

2 miejsce - Konrad Czwojda  („Sportatut” Krobia) (73,24 pkt w skali Wilks’a – 105 kg)

c) w kategorii seniorów I (waga do 83 kg):

1 miejsce - Michał Hyżyk (TKKF „TĘCZA” Gostyń) (108,97 pkt w skali Wilks’a – 160 kg)

2 miejsce - Tomasz Wojciechowski  (TKKF „TĘCZA” Gostyń  (94,13 pkt w skali Wilks’a – 140 kg)

3 miejsce - Krzysztof Hasiński  (Dolsk)  (87,68 pkt w skali Wilks’a – 120 kg)