Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku

XVII Rajd Pojazdów Zabytkowych w Zamku w Rydzynie

Automobil Klub Leszczyński, powiat leszczyński, Urząd Miasta i Gminy w Rydzynie, Zamek w Rydzynie, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz Polski Związek Motorowyzapraszają wszystkich właścicieli pojazdów wyprodukowanych przed 1994 rokiem na XVII Rajd Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się w dniach 27 – 28 kwietnia 2019 r.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godzinie 9.00 badaniami pojazdów. Odprawę zaplanowano nagodzinę 11.00. Natomiast wyścig rozpocznie sięo godzinie 12.00 (I grupa). Na 18.30 przewidziano ogłoszenie wyników,po którychodbędzie się uroczysta kolacja.

Na niedzielę organizatorzy przewidzieli atrakcję w postaci wykładów: „Pojazd w ruchu drogowym – uwarunkowania i ograniczenia” oraz „Historia rozwoju konstrukcji zawieszeń w pojazdach samochodowych”. Między 12.00 a 14.00 na Rynku w Lesznie będzie można podziwiać paradę pojazdów połączoną z konkursem publiczności.

Rejestracji można dokonywać pod numerem 529 50 40 oraz na adres mailowy zamek@zamek-rydzyna.com.pl. Więcej szczegółów na stronie internetowej zamek-rydzyna.com.pl oraz na plakacie.

Opracowanie: Zamek SIMP w Rydzynie