Środa, 21 października 2020 roku

XXII sesja Rady Powiatu Gostyńskiego

XXII sesji Rady Powiatu Gostyńskiego
29 października 2020 r., godz. 15:00

Zgodnie z art. 15zzx ust. 1 i 2 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 374 ze zm.) zarządzam, że obrady XXII sesji oraz podejmowanie rozstrzygnięć, w tym uchwał (głosowania jawne oraz tajne) odbywać się będą w trybie zdalnym z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.

Przewodniczący Rady będzie prowadził sesję z sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu, ul. Wrocławska 256.

W celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 oraz mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Gostyniu, apeluję, aby mieszkańcy pozostali w domach, a obrady Rady Powiatu oglądali poprzez transmisję internetową.

Porządek obrad XXII sesji Rady Powiatu Gostyńskiego:

1. Otwarcie i ustalenie quorum.
  2. Składanie i rozpatrywanie wniosków dotyczących porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu Nr XXI/20 sesji Rady Powiatu z 24 września 2020 r.
  4. Informacja Starosty o działalności Zarządu Powiatu Gostyńskiego w okresie międzysesyjnym.
  5. Pytania radnych dotyczące przedstawionej informacji i odpowiedzi Zarządu.
  6. Informacja Przewodniczącego Rady o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych na nie odpowiedziach.
  7. Rozpatrzenie projektów uchwał i podjęcie uchwał w sprawie:
  1. nadania Statutu Domu Dziecka w Gostyniu,
  2. zmiany Uchwały Nr XIX/157/20 Rady Powiatu Gostyńskiego z dnia 27 lipca 2020 r. w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizowanych w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wysokości kwot na poszczególne zadania w 2020 r.,
  3. ustalenia na 2021 rok wysokości opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów usuniętych z dróg oraz wysokości kosztów powstałych w wyniku odstąpienia od realizacji dyspozycji usunięcia pojazdu,
  4. uchwalenia Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na lata 2020 - 2023 "Bezpieczny powiat gostyński",
  5. zmiany budżetu powiatu na 2020 r.,
  6. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gostyńskiego na lata 2020-2031.
  1. Wnioski i informacje radnych.
  2. Oświadczenia radnych.
  3. Zakończenie.